WAPNOWANIE  GLEB W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

 Poniżej  przedstawiamy informacje o działaniach zwiazanych z dofinansowaniem wapnowania regeneracyjnego gleb w województwie śląskim.

09.03.2015 10:11
Informujemy, że od dnia 09-03-2015 nastąpi kontynuacja programu wapnowania gleb na korzystniejszych warunkach. Prosimy o zapoznanie się z przewodnikiem 'Krok po kroku'.

Przyjmowanie wniosków o wsparcie wapnowania regeneracyjnego gleb i podpisywanie umów o dofinansowanie, odbywać się będzie w poniedziałki i wtorki w godzinach 9.00-13.00, po uprzednim ustaleniu terminu w sekretariacie biura pod numerem tel. 32/258-04-45

Prosimy o przygotowanie wszystkich wymaganych kserokopii dokumentów, brak jakiegokolwiek załącznika do umowy uniemożliwi zawarcie umowy o dofinansowanie.


18.02.2014 07:44
Informujemy że nastąpiła zmiana adresu siedziby Biura ŚIR na: ul. Jesionową o numerze 9A, 40-159 Katowice (wejście i dojazd od ul. Grabowej).Przewodnik Krok po kroku ...czyli jak otrzymać dofinansowanie ? (pdf)


Wniosek o wsparcie wapnowania regeneracyjnego gleb (pdf)


Wzór umowy o dofinansowanie wapnowania regeneracyjnego gleb (pdf)


Zasady udzielania dofinansowania ze środków WFOŚiGW (pdf)


Wykaz zarejestrowanych wniosków o wspacie złożonych przez Wnioskodawców wraz z informacją o pozostałych środkach do wykorzystania przyznanych przez WFOŚiGW w Katowicach

Program Adobe Reader do poprawnego otwarcia plików *.pdf)
Zobacz jak do nas dojechać

Jadąc od strony centrum (Rynku/Ronda Ziętka) należy kierować się w stronę Siemianowic Śl. wzdłuż Aleji Korfantego należy dojechać do Słonecznej pętli tramwajowej, nasze biuro mieści się przy ulicy Jesionowej 9A (wejście i dojazd od ul. Grabowej)


Przebieg działań i korespondencji związanej z ubieganiem się o dofinansowanie ze środków WFOŚiGW:WFOŚiGW w Katowicach na temat Pomocy dla rolników na wapnowanie kwaśnych gleb ze środków WFOŚiGW wapnowania gleb w województwie śląskim..


Odpowiedź WFOŚiGW w Katowicach z dnia 29.04.2011r na złożony wniosek o udzielenie dofinansowania ze środków WFOŚiGW wapnowania gleb w województwie śląskim..


Załacznik do odpowiedźi WFOŚiGW w Katowicach z dnia 29.04.2011r na złożony wniosek o udzielenie dofinansowania ze środków WFOŚiGW wapnowania gleb w województwie śląskim..


Odpowiedź WFOŚiGW w Katowicach z dnia 28.02.2011r na złożony wniosek o udzielenie dofinansowania ze środków WFOŚiGW wapnowania gleb w województwie śląskim..


Odpowiedź WFOŚiGW w Katowicach w sprawie zajęcia stanowiska co do możliwości technicznego uruchomienia finansowania wapnowania gleb w województwie śląskim..


Informacja na temat toku postępowania prowadzonego w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych, o dokonaniu wyboru oferty na wykonanie Opracowania naukowo-badawczego, dotyczącego kompleksowego rozwiązania problemu zakwaszania gleb województwa śląskiego spowodowanego przekształceniami antropogenicznymi.

Informacja na temat rozwiązania problemu zakwaszenia gleb województwa śląskiego spowodowanego przekształceniami antropogenicznymi
Pismo Zarządu  Śląskiej Izby Rolniczej  w sprawie dofinansowania  wapnowania użytków rolnych w województwie śląskim z dnia 25 kwietnia  2008  roku
Odpowiedź  WFOŚiGW w Katowicach z dnia 21 lipca 2008 roku
Odpowiedź  z WFOŚiGW w Katowicach z dnia 13 października 2008 roku.
 Pismo Zarządu  Śląskiej Izby Rolniczej  w sprawie  wapnowania użytków rolnych
w województwie śląskim   z dnia 13 stycznia  2009  roku  
Odpowiedź  z WFOŚiGW w Katowicach z dnia  20 stycznia 2009 roku
Opinia Departamentu Prawnego  Ministerstwa  Środowiska   z dnia  18 lipca 2008 roku .

Pismo  Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  w sprawie przywrócenia
 dofinansowania wapnowania  gleb  z  WFOŚiGW
Odpowiedź   na postulat  dopłat  do wapnowania z dnia 10 sierpnia 2009 rokuŚląska Izba Rolnicza
ul.Jesionowa 9A
40-159 Katowice
tel./fax. 32/258-04-45
email: biuro@sir-katowice.pl