WAPNOWANIE  GLEB W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

 Poniżej  przedstawiamy informacje o działaniach zwiazanych z dofinansowaniem wapnowania regeneracyjnego gleb w województwie śląskim.

03.09.2014 12:14
Informujemy, że z powodu wyczerpania się środków pieniężnych, przyjmowanie wniosków o wsparcie zostało wstrzymane. Kontynuacja programu wapnowania gleb planowana jest na I kwartał 2015 roku. Wypłaty wsparcia na podstawie zawartych umów przewiduje się na 12.2014r.

18.08.2014 10:33
Informujemy, że nastąpiła zmiana terminu wypłat wsparcia bieżącej transzy. Przewidywany termin to: 31.12.2014r. Przelewy na konta Beneficjentów zostaną zrealizowane po otrzymaniu środków pieniężnych od WFOSiGW w Katowicach.


18.02.2014 07:44
Informujemy że nastąpiła zmiana adresu siedziby Biura ŚIR na: ul. Jesionową o numerze 9A, 40-159 Katowice (wejście i dojazd od ul. Grabowej).Przewodnik Krok po kroku ...czyli jak otrzymać dofinansowanie ? (pdf)


Wniosek o wsparcie wapnowania regeneracyjnego gleb (pdf)


Wzór umowy o dofinansowanie wapnowania regeneracyjnego gleb (pdf)


Zasady udzielania dofinansowania ze środków WFOŚiGW obowiązujące w roku 2014 (pdf)


Wykaz zarejestrowanych wniosków o wspacie złożonych przez Wnioskodawców wraz z informacją o pozostałych środkach do wykorzystania przyznanych przez WFOŚiGW w Katowicach

Program Adobe Reader do poprawnego otwarcia plików *.pdf)
Zobacz jak do nas dojechać

Jadąc od strony centrum (Rynku/Ronda Ziętka) należy kierować się w stronę Siemianowic Śl. wzdłuż Aleji Korfantego należy dojechać do Słonecznej pętli tramwajowej, nasze biuro mieści się przy ulicy Jesionowej 9A (wejście i dojazd od ul. Grabowej)


Przebieg działań i korespondencji związanej z ubieganiem się o dofinansowanie ze środków WFOŚiGW:WFOŚiGW w Katowicach na temat Pomocy dla rolników na wapnowanie kwaśnych gleb ze środków WFOŚiGW wapnowania gleb w województwie śląskim..


Odpowiedź WFOŚiGW w Katowicach z dnia 29.04.2011r na złożony wniosek o udzielenie dofinansowania ze środków WFOŚiGW wapnowania gleb w województwie śląskim..


Załacznik do odpowiedźi WFOŚiGW w Katowicach z dnia 29.04.2011r na złożony wniosek o udzielenie dofinansowania ze środków WFOŚiGW wapnowania gleb w województwie śląskim..


Odpowiedź WFOŚiGW w Katowicach z dnia 28.02.2011r na złożony wniosek o udzielenie dofinansowania ze środków WFOŚiGW wapnowania gleb w województwie śląskim..


Odpowiedź WFOŚiGW w Katowicach w sprawie zajęcia stanowiska co do możliwości technicznego uruchomienia finansowania wapnowania gleb w województwie śląskim..


Informacja na temat toku postępowania prowadzonego w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych, o dokonaniu wyboru oferty na wykonanie Opracowania naukowo-badawczego, dotyczącego kompleksowego rozwiązania problemu zakwaszania gleb województwa śląskiego spowodowanego przekształceniami antropogenicznymi.

Informacja na temat rozwiązania problemu zakwaszenia gleb województwa śląskiego spowodowanego przekształceniami antropogenicznymi
Pismo Zarządu  Śląskiej Izby Rolniczej  w sprawie dofinansowania  wapnowania użytków rolnych w województwie śląskim z dnia 25 kwietnia  2008  roku
Odpowiedź  WFOŚiGW w Katowicach z dnia 21 lipca 2008 roku
Odpowiedź  z WFOŚiGW w Katowicach z dnia 13 października 2008 roku.
 Pismo Zarządu  Śląskiej Izby Rolniczej  w sprawie  wapnowania użytków rolnych
w województwie śląskim   z dnia 13 stycznia  2009  roku  
Odpowiedź  z WFOŚiGW w Katowicach z dnia  20 stycznia 2009 roku
Opinia Departamentu Prawnego  Ministerstwa  Środowiska   z dnia  18 lipca 2008 roku .

Pismo  Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  w sprawie przywrócenia
 dofinansowania wapnowania  gleb  z  WFOŚiGW
Odpowiedź   na postulat  dopłat  do wapnowania z dnia 10 sierpnia 2009 rokuŚląska Izba Rolnicza
ul.Jesionowa 9A
40-159 Katowice
tel./fax. 32/258-04-45
email: biuro@sir-katowice.pl