Konferencja Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy KRIR

W dniach 20 i 21 czerwca 2024 r., w Hotelu „Kotarz” w Brennej, odbyła się Konferencja Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy KRIR pn. „Kobiece ścieżki do zdrowia”. Konferencje tego typu, Rada ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich, działająca przy KRIR organizuje regularnie i odbywają się one zawsze w tym województwie, którego Marszałek przewodniczy Konwentowi Marszałków  Województw  Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym, że tegoroczny Konwent dwukrotnie odbywał się na terenie województwa śląskiego w Istebnej i Ogrodzieńcu, Konferencja została zorganizowana  w województwie śląskim przez Śląską Izbę Rolniczą we współpracy z KRIR. Udział w wydarzeniu wzięły delegacje z całej Polski.

Uczestniczki Konferencji przywitał Pan Roman Włodarz – Prezes Zarządu ŚIR oraz Przewodnicząca Rady Kobiet Pani Jolanta Nawrocka.

Pierwszy dzień Konferencji przeznaczony był na część merytoryczną, poświęconą przede wszystkim zdrowiu kobiet. Lek. med. Piotr Palka – starszy asystent, radioonkolog z Katowickiego Centrum Onkologii, omówił „Profilaktykę chorób nowotworowych najczęściej występujących u kobiet – rak szyjki macicy i rak piersi”, Aneta Stukowska – Stanicka - pedagog i socjoterapeuta, przeprowadziła prelekcję na temat „Depresja jak każda choroba – można z nią walczyć”, Sylwia Kisza i Andrzej Lasoń ze Śląskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie, Biuro Powiatowe w Międzyświeciu, przedstawili Członkiniom Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich informacje na temat „Pomocy finansowej z budżetu państwa dla KGW na realizację zdań statutowych – warunki i zasady udzielania pomocy i jej rozliczania”, natomiast Magdalena Mildner - zielarka, fitoterapeutka, pasjonatka naturalnego stylu życia i Ajurwedy, autorka książki pt. "OCTY", przeprowadziła wykład połączony z warsztatami pn: „Nie daj się migrenie – naturalne, ziołowe sposoby na uciążliwe bóle głowy”.  

Pierwszego dnia, odbyło się także posiedzenie Prezydium Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy KRIR. 

Drugiego dnia Konferencji, zgodnie z wcześniejszymi założeniami, odbył się wyjazd do Cieszyna, będącego historyczną stolicą regionu, zwanego też „ Małym Wiedniem”, zarówno z racji architektury, jak i tego, że pomimo niewielkich rozmiarów, stanowi ważny ośrodek kulturalny i oświatowy, położony nad rzeką , przy granicy z Czechami.

 

 

Poniżej materiały z Konferencji.

pptxJak_ustrzec_sie__przed_nowotworem.pptx

pdfPrezentacja_AR_i_MR.pdf

pptxNowotwory.pptx

pdfDepresja.pdf

pdfDIETA_ROZDZIELNA.pdf

pdfMigrena.pdf

2024 - Śląska izba rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone. Joomla Templates.